Odpoczynek i relaks.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Odpoczynek i relaks.

Wiele rynków finansowych w dzisiejszych czasach jest otwartych właściwe 24 godziny na dobę, a jeżeli nawet któreś z nich są zamknięte w weekend to i tak ogrom danych do przetworzenia powoduje, że gdybyśmy tylko chcieli, jesteśmy w stanie dodatkowo poświęcić bardzo dużo wolnego czasu na inne aktywności związane z inwestowaniem. Poprzez śledzenie ważnych wydarzeń, naukę, opracowywanie nowych systemów czy poznanie kolejnych teorii do zgłębienia możemy wypełnić prawie każdą wolną chwilę. To wszystko zachęca do ciągłego bycia online, kontrolowania sytuacji i nieustannego planowania.

Człowiek nie jest w stanie funkcjonować na tym samym poziomie zaangażowania umysłowego przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i konieczne są przerwy na odpoczynek. Każdy inwestor powinien umieć zarządzać czasem i oddzielić okresy na inwestowanie, od aktywności związanej z relaksem. Obie te pozycje powinny naprzemiennie pojawiać się w naszym dziennym harmonogramie działania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie naładować baterie do dalszych wyzwań. Bez tego przychodzi zmęczenie, znużenie a przez to pewne wypalenie i brak obiektywizmu, co jest bardzo negatywne dla efektów naszych inwestycji.  Poza tym brak odpoczynku prowadzi do niższej produktywności i kreatywności, a co za tym idzie – większej liczby popełnianych w błędów. Podejmowanie błędnych decyzji wynikających ze zbytniego zaangażowania to jeden z kluczowych problemów na drodze do bycia skutecznym inwestorem.

Odpoczynek i relaks sprawiają, że nasz rozum oczyszcza się ze wszystkich zbędnych informacji. Jesteśmy w stanie wyciszyć emocje i nabrać dystansu do obecnych czy kolejnych wyzwań. Wprowadzamy tak cenny dla inwestowania obiektywizm i spokój w działaniu. Oderwanie się od inwestowania, nawet na dzień lub dwa, pomoże zachować lepszy nastrój, wzmocni relacje z ludźmi i poprawi ogólne samopoczucie a także odbuduje odpowiedni poziom wewnętrznej energii.

Odpowiedni odpoczynek pozwoli na osiągnięcie dysocjacji, aby w pewnym sensie opuścić własne ciało i spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy.

A jaki to ma być ten odpowiedni odpoczynek?

Każdy z nas jest inny, czego innego potrzebuje i w inny sposób odpoczywa. Dla jednej osoby będzie to czytanie książki a dla innej jazda na rowerze, nie da się tak z góry określić jaka to aktywność lub jej brak spowoduje, że nasz organizm poczuje odprężenie i stabilizację emocjonalną i umysłową. Jak zawsze polecam konsultacje z psychologiem, który na podstawie wywiadu pomoże określić formy relaksacji i ich wymiar czasowy, ustawione indywidualnie aby osiągnąć cel jakim jest powrót do równowagi wewnętrznej. Zatem inwestujmy i żyjmy w zgodzie ze słowami znanego psychologa Jamesa E. Loehra – „Stabilność wyników osiąga się wtedy, gdy posiada się umiejętność znalezienia równowagi między okresami silnego zaangażowania i rozsądnego wypoczynku”.

Stosując się do tego co powyżej napisałem, chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom tego bloga spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku, a także opanowania umiejętności zarządzania energią życiową, w taki sposób aby na każdym poziomie Państwa aktywności, panowała tak niedoceniana w dzisiejszych czasach równowaga psychiczna.

Piotr Makowiec

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

O autorze

PM

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przez PsychologiaInwestowania.pl Realizacja ContentNinja.pl